O mnie

Nazywam się Aleksander Łężniak. Mam 29 lat. Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Z Sobótką jestem związany od dzieciństwa. To właśnie tutaj ukończyłem szkołę podstawową a następnie Gimnazjum. Mimo edukacji we Wrocławskim Liceum a następnie studiach wyższych PWr w dalszym ciągu mieszkam w Sobótce.

W 2014 roku podjąłem niełatwą decyzję o kandydowaniu do Rady Miejskiej w Sobótce. Do końca nie wiedziałem na czym polega praca w samorządzie, ale byłem zdeterminowany do działania. Aktywna kampania przyniosła pozytywny rezultat i tym samym mieszkańcy wybrali mnie do Rady Miasta. Ilość definicji i rzeczy związanych z rolą Radnego była naprawdę duża. Każdy z nowych członków Rady potrzebował czasu, aby zrozumieć zasady funkcjonowania samorządu i tego jak wygląda zarządzenie gminą. Czas wpływał pozytywnie na doświadczenie. Rola Rady a tym samym moja niejednokrotnie okazywała się dużym wyzwaniem i podejmowaniem bardzo ważnych decyzji w sprawie rozwoju i kierunku Gminy. Po czterech latach wiem, że każdy oddany przeze mnie głos był zgodny z własnym sumieniem.

Doświadczenie, które zebrałem przez minioną kadencję było kluczowe do tego, aby podjąć wyzwanie i wystartować w kolejnych wyborach samorządowych.

Bycie w Radzie Miasta wpłynęło pozytywnie na aktywność w życiu społecznym. Zaangażowałem się w wiele projektów i działań na terenie Gminy Sobótka. Z racji tego, że moją pasją jest sport, turystyka oraz podróże to właśnie w tych dziedzinach wykazałem najwięcej inicjatywy.

Główny projekt, w który się zaangażowałem to Akademia Kolarska, która powstała na samym początku kadencji. Dzięki poświęceniu twórców udało się reaktywować środowisko kolarskie na terenie gminy Sobótka. Tym samym powstała grupa kolarska, która w tym momencie liczy ponad 30 zawodników od kategorii żak (9 lat) do kategorii Junior (18 lat). Oprócz tego w minionej kadencji udało się przeprowadzić wiele wyścigów kolarskich od tradycyjnego „Ślężańskiego Mnicha” poprzez Mistrzostwa Polski, Wyścig Wyszehradzki czy wyścigi amatorów z serii Via Dolny Śląsk. Dodatkowo dla młodszych kategorii wiekowych powstała Młodzieżowa Liga Kolarska, która składa się z cyklu wyścigów. Adepci kolarstwa mają okazję rozwijać swoją pasję i sprawdzić swoje możliwości podczas serii wyścigów szosowych oraz MTB.

W tym samym czasie nie odstąpiłem od swojej docelowej pasji jaką jest bieganie. Po kolejnych wyborach w Klubie Biegacza Sobótka pozostałem na stanowisku sekretarza. Między wyścigami kolarskimi angażuje się w życie biegowe na terenie Sobótki. Razem z klubowymi kolegami tworzymy imprezy oraz wspólne wyjazdy i treningi biegowe.

Na powyższym nie możemy zakończyć, bo każdy rok przynosi nowe doświadczenia w postaci nowych podróży. Aby poszerzać swoje horyzonty i spoglądać jak żyje się na świecie staram się dużo wyjeżdżać. W swoim podróżniczym CV mam trochę egzotycznych Państw. Swoim doświadczeniem staram się dzielić z innymi podczas prezentacji, które udaje się zorganizować razem z lokalnym Ośrodkiem Kultury.

Poznawanie nowych ludzi i nowych miejsc buduje w nas nowy wymiar i inny sposób patrzenia na rzeczywistość.

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz wynik w celu weryfikacji

Przesyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu skontaktowania się z Tobą za pośrednictwem podanego adresu email oraz innych danych kontaktowych. Administratorem przetwarzającym podane dane jest Aleksander Łężniak. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie dla celów kontaktowych związanych z przesłanym przez ciebie zgłoszeniem oraz zgodnie z polityką prywatności tej strony.