Co udało mi się zrobić w kadencji 2014-2018

W tym wpisie chciałbym krótko wymienić inicjatywy, które zrealizowałem i w które się zaangażowałem.

W kolejnym poście skupię się na całokształcie czyli tym co udało się zrobić jako Rada- czyli na co głosowałem i co zostało zrealizowane.

– Kadencja zaczęła się od trudnego tematu związanego z placem targowym. Złożyłem wtedy wniosek formalny o wyłączenie działki znajdującej się obok stadionu na cele budowy placu targowego tym samym złożyłem wniosek o zmianę przeznaczenia działki na cele rekreacyjno, sportowo, turystyczne.
– Po rozmowach oraz obserwacji terenu, złożyłem wniosek o montaż dodatkowych koszy na śmieci w pobliżu schroniska dolnego pod wieżycą. Gmina podjęła temat i wstawiła w/w kosze przy każdej ławce znajdującej się przed wejściem na szlak. Oprócz tego po rozmowach z urzędnikiem uzgodniony został wywóz śmieci dwa razy w tygodniu (w sezonie letnim), wtedy gdy jest duży ruch turystyczny.
– Współorganizowałem inicjatywę „Wielkiego Sprzątania Ślęży”, która zgromadziła około 60 chętnych do sprzątania masywu Ślęży. W projekt udało się zaangażować gminę oraz wiele grup społecznych.
– Byłem współorganizatorem kilku prezentacji podróżniczych (Pamir- próba zimowego ataku na Pik Lenina; Wyprawa w Himalaje; Kostaryka- Pura Vida), które odbyły się we współpracy z ŚOKSiR oraz właścicielami miejscowych lokali. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
– Od początku kadencji mocno zaangażowałem się w projekt HBA czyli powstanie i rozwój Akademii Kolarskiej. Dzięki temu miałem możliwość pracować z dziećmi ze szkół znajdujących się na terenie gminy tym samym promować aktywne spędzanie czasu oraz rozwój sportowy wśród dzieci. Projekt również opierał się na współpracy z gminą. Między innymi dzięki współpracy obu jednostek powstał projekt Młodzieżowej Ligi Kolarskiej, która w większej części odbywa się na stadionie miejskim w Sobótce.
– Oprócz działania w Akademii Kolarskiej cały czas jestem aktywnym członkiem w Klubie Biegacza Sobótka
– Wymieniłem dwie powyższe pozycje ponieważ jako Radny angażowałem się w inicjatywy oraz imprezy organizowane przez te dwa stowarzyszenia. Tym samym pomagałem przy organizacji: wyścigu „Ślężański Mnich”, biegu „Półmaraton Ślężański”, „Bieg Rodzic i ja”, „ Sobótczańska Dziesiątka”, „Górski Półmaraton Ślężański”. Mówię to dlatego, że chciałbym pokazać, że bycie Radnym to nie tylko podnoszenie ręki, czy dekorowanie zawodników, ale moim zdaniem angażowanie się w życie społeczne tym samym pomoc przy wszelkich imprezach oraz działaniach.
– Oprócz tego w tym roku wraz z grupą znajomych napisaliśmy i złożyliśmy wniosek na budowę toru rowerowego. Niestety w pierwszej turze naboru inne projekty okazały się lepsze, w związku z tym czekamy na kolejny nabór i będziemy aplikować stworzony przez nas projekt. Oczywiście mowa tutaj o dofinansowaniu z Unii Europejskiej i realizacji toru na terenie gminy.

Na pewno znalazłoby się jeszcze trochę tematów, w które się zaangażowałem i w których działałem ale na tą chwilę pozostawiam temat do waszej indywidualnej oceny.

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz wynik w celu weryfikacji

Przesyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu skontaktowania się z Tobą za pośrednictwem podanego adresu email oraz innych danych kontaktowych. Administratorem przetwarzającym podane dane jest Aleksander Łężniak. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie dla celów kontaktowych związanych z przesłanym przez ciebie zgłoszeniem oraz zgodnie z polityką prywatności tej strony.